L O A D I N G
blog banner

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu eğitiminde kişilerin kendi öz iradelerinin farkına varması, kaynaklarını iyi bir şekilde kullanabilmesi ve içindeki gücün farkına varması amaçlanmaktadır. Yaşam Koçluğu eğitimleri grup dâhilinde alınabildiği gibi birebir eğitim şeklinde de uygulanabilmektedir.

Yaşam Koçluğu eğitimi iki aşama olarak alınabilmektedir. Birincisi temel koçluk becerileri olarak kendi hayatındaki farkındalığı yakalamak, hayat standardını yükseltmek ve hayatına konfor katmak olarak temel konuları içeren koçluk mesleğine genel bir bakış açısı kazandıran temel bir eğitim modülüdür. İkincisi ise Yaşam Koçluğu eğitimini almış olan kişi uzmanlaşmak istediği bir alanı seçerek o alana yönelik sertifika programına dâhil olabilmekte ve istediği alanda uzman olabilmektedir. Bu eğitimler , ”İlişki Koçu”, ”Aile Koçu”, ”Satış Koçu” ve ”Öğrenci Koçu” sertifika programlarından oluşmaktadır. Temel koçluk eğitimini almış olan kişi genel olarak seans yapabilir ve kendisine gelen danışanlarına koçluk edebilmektedir.

Yaşam Koçluğu Eğitimi İçeriğinde neler var?

  • Yaşam Koçluğu Eğitimi hakkında
  • Yaşam Koçluğu mesleği nereden gelmektedir?(Tarihçe)
  • Günümüzde insanlar neden bir Yaşam koçuna ihtiyaç duyarlar?
  • Yaşam Koçluğu nedir ve ne değildir?
  • Yaşam Koçluğu süreci nasıl başlar,
  • Yaşam Koçu ile terapist arasındaki farklar nelerdir?
  • Yaşam Koçluğu ile danışmanlık arasındaki farklar,
  • Yaşam Koçluğu ile psikolojinin bağlantılı olduğu noktalar var mıdır?

Yaşam Koçluğu eğitiminde psikoloji ile koçluk arasındaki farklar incelenerek koçluğun artı olduğu ve insan psikolojisi için koçluk sürecinin faydaları ortaya konmaktadır.. Bununla birlikte bir koç psikolog değildir. Kullandığı teknikler itibari ile aslında koçluk tam bir iletişim uzmanıdır. Zaten kişilerin hayatlarında yaşadıkları olumsuz durumların en başında iletişimden kaynaklı sorunlar yatmaktadır.

Kimler Yaşam Koçluğu Eğitimi Alabilir?

  • Hayatındaki farkındalığı yakalamak, hayat konforunu yükseltmek ve hayata pozitif bir bakış açısı ile bakmak isteyen herkes koçluk eğitimi alabilir.

Koçluk süreci genel hatları ile incelendikten sonra bölüm bölüm egzersizler yapılarak her bölüm kendi içinde derinlemesine incelenir. Her bölüm için uygulamalar yapılır ve katılımcıların tam yetkinlik kazandırılması sağlanır. Yaşam koçluğu eğitiminin son gününde canlandırma ve oyunculuk teknikleri kullanılarak katılımcıların koçluk sürecini tam olarak kavramaları sağlanır.

Eğitim Süresi: 8 tam Günlük (64 saat) uygulamalı eğitim sonrasında yapılacak sınıf içi uygulamada başarılı olanlara sertifikaları takdim edilecektir.

Bütün eğitimlerimiz Motivasyon Atölyesi bümyesinde ve Brussels Capital University onayı ile verilmektedir.

Nail Turunç Yaşam Koçluğu Eğitimi yaşam koçluğu eğitimi