Bireysel Seans

Sorumlusu Kim?

Yaşadığımız hayatın ne kadarından sorumluyuz? Hasta olmak, iyileşmek veya çok ama çok sağlıklı olmak bizim elimizde mi? İşte bütün bu sorular benim kafamı kurcalarken bir takım araştırmalar yapmaya ve konunun özüne inmeye çalıştım. Vardığım nokta tam da şuydu.

Aslında hayatımız boyunca edindiğimiz hastalık veya sağlık tamamen bizim elimizdeymiş. Çünkü halihazırda bizlere o kadar mükemmel bir mekanizma olan bedenimiz verilmiş ki biz ona yanlış müdahaleler ve hatalı kullanım neticesinde hiç ummadığımız kadar zarar veriyor hale gelmişiz. Bedenimizi yöneten beynimize aşırı yüklemeler, gereksiz düşünceler hasıl olduğunda bundan en fazla beden sağlığımız etkilenmekte ve zarar görmektedir.

Elbette ki dış etkenler nedeni ile vücudumuza bir takım yabancı maddeler girer ve bizlere ağır tahribatlar verirler. Aslında onlar tek başlarına bunu başaramazlar. Beynimiz ile uyum sağlayarak üreme yoluna gider ve çoğalırlar. İşte tam bu noktada bizlerin yapması gereken şey, düşünce boyutunda hastalığa karşı savaş açmak ve yenilgiyi asla kabul etmemektir.

İnsan düşündüğü ve hayal ettiği şeyin peşinden koşar. Hastalığı düşünür ve hayal edersen ‘HASTA’, sağlığı düşünür ve hayal edersen ‘SAĞLIKLI’ olursun. Sen tam olarak hangisini istersin?

Nail Turunç

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *