Online Marketing Eğitim ve Danışmanlık

 

Otelinizin fizibilite ve bütçe çalışmaları ne kadar önemli ise günümüzde online marketing (internet pazarlama) bir o kadar önemlidir. Otelinizi doldurmak hedeflenen ciroları yakalamak için birçok acente ve şirket ile çalışabilirsiniz. Ancak gelişen teknoloji sayesinde insan psikolojisine bağlı olarak yapılan satışlarda yaşanan sıkıntılar online marketing sayesinde aşılmış ve daha özgün ve etkin satış ortaya çıkmıştır.

 

Otelinizi online marketing sayesinde bütün dünyada sergileyebilir ve etkili bir reklam gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde hala çoğu otel işletmesi online kanallara çok sıcak bakmamakta ve bu yüzden ciddi kayıplar yaşamaktadırlar. Bunların sebeplerinden bazıları bu kanallara ödenen komisyon miktarları ve içeriğinin tam bilinmemesidir. Aslına bakılırsa herhangi bir acente veya şirket ile çalışan otel her ne kadar komisyon ödemediğini düşünse de aslında peşin olarak komisyonunu ödemiş olmaktadır. Çünkü acente veya şirket sizden odayı net bir fiyattan alarak üzerine kendi karını koymakta ve satmaktadır. Ve bunu yaparken siz komisyon oranını bilememekte siniz.

Online marketing çalışmasında kanalın yaptığı olay fiyatı ve komisyonu tamamen sizin belirlemenizdir. Elbette ki online kanalların olması ne kadar önemli ise de acente ve şirketlerinde olması bir o kadar önemlidir. Her iki tarafında satışlarınızda olması sizin karınıza bir durumdur. Şöyle ki; acenteye veya şirkete verdiğiniz fiyat ve komisyon tamamen sizin kontrolünüzdedir.

Online Marketing Eğitim ve Danışmanlık Sürecinde Neler Var?

  • Otelin dijital pazardaki yerinin tespiti
  • Online marketing için yapılan çalışmaların analizi
  • Satış ekibinin konu hakkında genel eğitimi
  • Satış sonrası yapılması gereken çalışmalar
  • Müşterilere uygun cazip paketlerin oluşturulması
  • Tesis imkanlarının fırsata çevrilmesi
  • Online kanalların kurulumu
  • Online kanallarda pazarlama stratejisi
  • Online marketing için bir personelin yetki eğitimi

 

Online marketing çalışmalarında en önemli aşama kanalların doğru bir şekilde kurulumu ve işletim sürecidir. Ve bu süreç çok meşakkatli ve ilgi isteyen bir süreçtir. Uzman bir personel tarafından yapılması işletme açısından son derece önemlidir. Çünkü süreç sadece fiyatları girmek ve resim yüklemek değildir. Mutlaka ve mutlaka uzman biri tarafından yapılmalıdır.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

Motivasyon Konuşmacısı ve Yazar Online Marketing online marketing

 

 

0
WhatsApp WhatsApp