NLP ile Kişilerin Kendi öz iradelerinin farkına varmalarını ve motivasyonu yüksek bir hayata daha kolay ulaşmalarına liderlik ediyoruz.

NLP sunduğu güçlü tekniklerle hayatımızı yeniden şekillendirmeyi, duygularımızı kontrol edebilmeyi, daha iyi iletişim kurabilmeyi, istenmeyen alışkanlıklardan kurtulmayı ve geçmişin olumsuzluklarından kurtulmayı, iç dünyamızı kontrol altına almayı, kendi kendimizi motive etmeyi ve daha pek çok zihinsel değişimi gerçekleştirmemizi sağlar.

NLP, dünyaya gelişimizden bugüne kadar zihnimizde oluşturduğumuz olumsuz cümle kalıplarını, bizi zayıflatan inançlarımızı, kötü alışkanlıklarımızı, korkularımızı veya bir olay karşısında verdiğimiz ani ve gereksiz tepkilerin değişimini gerçekleştirdiğimiz teknikleri içeren bir sistemdir. NLP, 1970’li yılların başında Richard Bandler ve John Grinder’ın psikoloji alanında yaptıkları araştırmalar neticesinde sonuç odaklı düşünerek oluşturdukları teknikler bütünüdür. Bugüne kadar tüm dünyada pek çok kişi tarafından kullanılmış ve başarılı sonuçlar alınmıştır.

NLP iletişim sistemleri, Gestalt Terapisi (Fritz Perls), Aile Terapisi (Virginia Satir) ve Hipnoterapi’de (Milton Erickson) kullanılan tekniklerin, kalıpların bir araya gelmesinden oluşmuş, pozitif değişimi amaçlayan etkin ve başarılı bir sistemdir.

NLP’nin yaratıcılarından Richard Bandler’e göre korkularınız, şüpheleriniz, kafa karışıklığınız, alışkanlıklarınız bunların hepsi düşünme şeklinizin yan ürünleridir. Düşünme şekliniz ise hayatınızda ne hissettiğinizi, nasıl davranacağınızı ve onu nasıl yaşayacağınızı dikte eder. Bebeklerin dünyaya gelişlerinde korktukları sadece iki şey vardır. Birincisi yükseklik diğeri ise yüksek sestir. Daha sonları gerçekleşen bütün korkular yaşam kalitesi ve bulunulan çevreye göre şekillenmektedir. Bundan dolayıdır ki sonradan öğrenilen her şey değişebilir. Öğrenmek, kişisel özgürlüğe giden yoldur. NLP bunu kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren bir araçtır. “Eğer bir şey işe yaramıyorsa, sadece başka bir şey yapmamız gerektiğini öğrendim. Başarısızlık ne zaman durduğunuzun tanımıdır ve ben hiç durmadım.” (Richard Bandler)

Birileri bizim hayatımız ile ilgili sürekli bir şeyler söyler ve ne yapmamız gerektiği ile ilgili fikir yürütür. Aslında neler olup bittiğini biz biliyoruz ancak çözüm için ne yapacağımızı kestiremiyoruz. İşte NLP bu noktada bizi adeta yeniden şekillendirerek tünelin ucunu görmemizi sağlıyor.

NLP teknikleri koçluk sürecinde, farkındalık ve değişim çalışmalarında sıkça kullanılarak daha etkin ve hızlı sonuç almayı sağlar. Seans süresince koçluk ve Hipnoterapi tekniklerinin de yardımıyla köklü bir değişime merhaba diyerek daha konforlu bir yaşama merhaba diyeceksiniz.

Bunlar ve çok daha fazlası için arayabilir veya formu doldurarak randevu alabilirsiniz.

 

Nail Turunç Eğitim Danışmanlık ve Koçluk NLP Değişim Seansı nlp
Nail Turunç Eğitim Danışmanlık ve Koçluk NLP Değişim Seansı nlp