L O A D I N G
blog banner

Korkularla Yüzleşmek

Nail Turunç Korkularla Yüzleşmek

Korkularınız varsa hayat mücadeleniz devam ediyor demektir. Ve korkularınızı yenmek için onlarla yüzleşmeli ve savaşmalısınız.Korkularınız sizin deneyimleriniz ile meydana gelen sizin oluşturduğunuz yeteneklerinizdir.

Şimdi diyeceksiniz ki korku nasıl yetenek olur. Korku bizim hayatımızdaki en büyük yeteneklerimizden biridir. Çünkü korktuğumuz durumlardan kurtulmak için sürekli gelişim içerisinde olur. Örnekleyecek olursak eğer; mesela var olan işimizi kaybetmemek için zaman zaman sorunda yaşasak daha iyisini bulmadan işimizi bırakmayız ama daha iyisini ararız. Çünkü işsiz kaldığımızda yaşanabilecek sorunların farkındayız ve elimizdeki imkanları kaybetmemek için var gücümüzle çabalarız. Yani kaybetme korkusu bizi hep kazanmaya doğru itme gücünü kullanır. Bunun gibi bir çok örnek verilebilir. Asıl olan gerçek şu ki, insan korkuyu oluşturabiliyorsa aynı zamanda onu yenebilir.

Korkular kendiliğinden öyle gelişi güzel oluşmaz onu oluşturan bizleriz. Nasıl ki korkuyu biz oluşturuyorsak onu yenmekte bizim elimizdedir. Önemli olan korkularla yüzleşmektir. Kişi tanıdığı bildiği bir durumdan dolayı nasıl hareket edeceğini bilir.

Nail Turunç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 May, 2019

Sevgi

9 May, 2019

İkna Süreci