L O A D I N G
blog banner

Kendimi ifade edemiyorum

Nail Turunç Kendimi ifade edemiyorum

Toplum olarak o kadar köklü bir kültüre sahibiz ki, yurdumuz bölge bölge çok renkli kültürel zenginliklerle dolu. Geçmişten günümüze kadar bakıldığında bulunduğumuz topraklar üzerinden birçok ulus gelmiş geçmiş ve her biri farklı kültürel zenginlikleri bizlere miras olarak bırakmışlardır. Aslında çokta o kadar geçmişe gitmeye gerek yoktur. İçinde bulunduğumuz 21.Yüzyıl teknolojik olarak insanoğluna sayısız kolaylıklar getirmekle birlikte aslında yaptığı birçok kötülükte vardır.

İçinde bulunduğumuz çağ bilgelik çağıdır. Bilgi her yerde ve isteyen herkes kolaylıkla ulaşabilmektedir. Ancak yanlış uygulamalar ve bilginin yanlış kullanımı büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunlardan bir tanesi kendisini ifade edemeyen, anlaşılamayan bir toplumun ortaya çıkmasıdır. Bunun nedeni çok küçük yaşlarda başlamakta ve ileri yaşlara kadar süregelmektedir. Çocuk yaşlarda ailesi ile iletişimi kopuk olan çocuk ileri ki dönemde iletişimden uzak içine kapanık ve asosyal olarak toplumdaki yerini almaktadır.

Küçük bir çocuğun tek istediği aile bireylerinin onunla ilgilenmesi ve vakit geçirmesidir. Ancak içinde bulunduğumuz bu dönemde bunu yapan aile sayısı oldukça azdır. Klasik olarak anne ev işleri yapar, baba işten gelir televizyon karşısında zamping yapar ve çocukta kendi başına ya oyun oynar ya da oda televizyon izler. İşte süreç bu şekilde ilerlemekte ve çocuk bir birey olarak toplumdaki yerini almaktadır. Şanslı olanlar ve hayatındaki farkındalığı yakalayabilenler geçte olsa gelişim şansını yakalamakta ve kendisini daha iyi ifade edebilmektedir.

Eğitim ailede başlar ve hayat boyu devam eder. Lütfen çocuklarımıza iyi bir gelecek için iletişim ağımızı güçlendirelim.

Sevgiyle kalın,

Nail Turunç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 May, 2019

Pazartesi Sendromu

9 May, 2019

Duygunun Kontrolü

9 May, 2019

Bedeninizi Dinleyin