-1000x630

İNSAN’ın Kullanma Kılavuzu

Dış dünyadan zaman içinde içimize aldığımız korkular, hayatımızı ne kadar da esir altına almış ve bizi köle haline getirmiş. Ne yazık ki kullanma kılavuzunu açıp bir kere bile okumuyor ve gelişi güzel bir şekilde kendi bildiğimizi okuyoruz. Ve en kötüsü de kim ne söylerse inanıyor, o doğrultuda hayat çarkımızı şekillendiriyoruz.

Kendi hayatını düzenleyememiş, hayatta hiç bir amacı olmayan birilerinin bizim hayat tarzımızı bilmeden yaptığı yorumları içeri alıyor ve o referanslarla yaşamımızı yönlendirmeye çalışıyoruz. Mesela iç dünyamızda büyüttüğümüz ve dışa yansıması ile kişiliğimizi etkileyen korkular ne kadar da masumlar öyle değil mi? Bir korku doğuştan gelmez, durup dururken de ortaya çıkmaz. Korkuları biz kendi irademiz ve dış referansların desteği ile yaratırız. Bu noktadan baktığımızda eğer bir korku öğrenilmiş bir durumsa yok edilmesi de öğrenilebilir. Örneğin hepimiz bir gün mutlaka öleceğimizi biliriz ancak buna rağmen yaşamımıza büyük bir coşkuyla devam ederiz. Buradaki kilit nokta zamanını ve şeklini bilememizdir. Ve bununla birlikte hayatın bize getirdiği güzel imkanlara kapılıp sanki hiç bir zaman ölmeyecekmiş gibi yaşamaya devam ederiz. Bunu yapan yine bizim irademiz. İşte bizimde öğrenmemiz gereken bedenimizin kullanma kılavuzu olan irademiz.

İnsanlığın varoluşundan günümüze kadar İNSAN her yönü ile araştırılmış ve hala araştırılmaya devam etmektedir. Böylesine mükemmel bir varlığın sonradan edindiği ufak tefek korkulardan hayatını çekilmez bir hale getirmesi hiçte kabul edilebilecek bir durum değildir. Kokuyu yaratan insan ve onu yenmek için teknik geliştiren yine insan.

Özel NLP teknikleri ile bilinçaltı yeniden formatlanarak durumlara olan bakış açıları değişiyor ve kişi hayatına normal seyrinde daha pozitif ve daha verimli bir şekilde devam edebiliyor. Hayatınızda korkulara yer vermeyin, yerlerine daha güzel ve keyif verici anlar koyarak yaşamınızın tadını çıkarın.

Nail Turunç

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *