Ethereal

İliklerine Kadar

Kalbinin sesini dinle bak ne diyor sana, kulak ver ve sadece hislerine odaklan, yürü aşka giden yolculuğuna….

Hayatta herkesin başına mutlaka gelen bir durumdur aşk ve sadece içeri kabul edenler doyasıya yaşar. İçeri kabul edenler diyorum çünkü yetiştiği çevreden aldığı filtreleri, aileden gelen direktifler ve toplumun barındırdığı örf ve adetler bu duyguyu doyasıya yaşamaya zaman zaman engel teşkil ediyor.

 

Günümüzde yaşanan boşanmalara ve aile içinde yaşanan olumsuz durumlara bakıldığında, geçmişinde aşkı hiç tatmadan sadece yuva kurmak ve çocuk sahibi olmak için sanki bir ticarethane kurar gibi yapılan evlilikler çıkıyor karşımıza. Son zamanlarda bana bir takım problemlerinden kurtulmak ve hayatında değişim yaşamak için gelen birçok evli bireyin ortak sorununun sevgi eksikliği ve daha önce aşkı hiç tatmamış olduğu ortaya çıkıyor. Bu kişilerin bilinçaltına bakıldığında bu duyguyu hep yaşamak istemiş ancak yetiştirildiği çevrenin özelliklerinden dolayı maalesef bu duyguyu tadamadıkları görülüyor. Ve birebir çalışmalarda görülüyor ki içlerinde patlamaya hazır bir volkan gibi patlamayı bekleyen bir lav misali duygu yoğunluğu beni ziyadesiyle şaşkına uğratıyor.

Bu insanlar ile yaptığımız çalışmalarda bazen çok ilginç durumlarda ortaya çıkıveriyor. Mesela geçenlerde şöyle bir durumla karşı karşıya kaldım ve beni o kadar memnun etti ki hayat amacımın bir kez daha sonuca ulaştığını görmekten dolayı ziyadesiyle memnun oldum. Görücü usulü evlenmiş ve 3 çocuk sahibi olan danışanım ile yaptığımız çalışmalar neticesinde hayatında ki bakmak ile görmek arasındaki farkı deneyimlediğini ve eşine bakmaktan öte görmek isteyerek baktığını ve eşine sırılsıklam âşık olduğunu söylediğinde o kadar mutlu oldum ki anlatamam sizlere. Şimdi hayatı yeni yeni yaşamaya başlamış ve geçen sıradan günlerinin acısını çıkarırcasına hayatına yeni bir akış kazandırmıştı. Ne mutlu onlara.

Duygular bizler için sevgili dostlar doyasıya yaşamalı ve yaşatmalıyız ki hayattan en yüksek verimi alabilelim. Ruh, Kalp, Zihin ve Bedenin bütünleşmesini kabul ederek hayatı doyasıya yaşayın ve yaşatın. Aşk sadece karşı cinse duyulan bir duygu değil herkesin farklı bir aşkı mutlaka vardır. Aşkınıza sahip çıkın ve doyasıya yaşayın.

Aşk okunuzu başkasının yayına bırakmayın.

Sevgiyle kalın,

Nail Turunç

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *