L O A D I N G
blog banner

İçsel gücünüzün Farkına Varın

Hayatımız boyunca hayat mücadelesi içinde koşturur dururuz. Kimimiz çok başarılı olur, kimimiz ise başarılı olanları kıskanır gıpta eder. Başarısız olduğunu düşünenler hep şunu düşünür; o çok şanslıydı, onun babası da zengindi, kesin farklı yollardan kazanmıştır gibi örnekleri çoğaltmak mümkündür. İnsan yaratılışında aynı eşit şartlarda yaratılır. Ancak şöyle bir farklılık vardır. Dünyaya geldiğinde ailesini seçme şansı olmadığı için dünyaya geldiği ailenin şartlarına göre yaşamak durumundadır.

Dünyaya geldiği aile bireyleri de bir zamanlar çocuk oldular ve belli süreçlerden geçerek kendi ailelerini kurdular. O zaman burada şöyle bir sonuç çıkıyor karşımıza; her birey hangi şartlar olursa olsun bir şekilde geleceğini kendisi tasarlamaktadır.

Kendi geleceğinizi tasarlarken önce kendinizi çok iyi tanımalı ve varlıklarınızı çok iyi bilmelisiniz. Hayattan ne istediğinizi bilirseniz hayat size onu bir eksik veya bir fazla olarak sunacaktır. Beklentileriniz yüksekse bedelleri de yüksek olacaktır. Beklentilerinizi karşılayacak olan içsel gücünüzün farkına varmalı ve onu beslemelisiniz. Hedeflerinize ulaşmak için hayal gücünüzü kullanın ve gelecekteki hedefinizi hayal edin. İç dünyanızda hedefinizi tam olarak hayal edebiliyorsanız olma olasılığı daha yüksektir.

Şimdi kendinize dönün ve iç dünyanıza şu soruları sorun;

  • Ben kimim?
  • Benim özelliklerim neler?
  • Hangi donanımlara sahibim?
  • Hayattan beklentilerim nedir?
  • Bulunduğum durum ile varmak istediğim sonuç arasındaki süreç nedir?

Nail Turunç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 May, 2019

Yaşam Koçu Kimdir

9 May, 2019

Sevgi