L O A D I N G
blog banner

Hayatımızda Hangi rolü üstlendik?

Kimimiz yağmurlu bir günde, kimimiz kışın tam ortasında, kimilerimiz ise yaz sıcağında dünyaya geldik. Dünyaya geliş zamanımız, geliş şeklimiz ve dünyaya gelmemize vesile olan kişiler farklı olsa da hepimiz aynı amaç için, yaşamak ve hayat sınavında başarılı olmak için buradayız.

Zaman zaman amaçlarımızı, dünyaya gelmemize vesile olan ailemizi unutsak ta biz hepimiz aslında biriz ve hep aynı yöne doğru gidiyoruz. Hayat mücadelesi için yorulduğumuz, sıkıldığımız, bunaldığımız ve keyif aldığımız anlar elbette olmaktadır. İşte bu noktada hayatta hangi rolü üstlendiğimiz sorusu geliveriyor aklıma, evet hayatta benim rolüm hangisi? Ve ben hangi amaca hizmet ediyorum.? Ben mi dünyanın kahrını çekiyorum, yoksa dünya mı benim kahrımı çekiyor? Yaşamımız boyunca bizlere sürekli görevler gelir ve bizler algılayabildiklerimiz için çalışmalar yaparız. Aslında algılayabildiklerimiz bize gelenlerin yanında milyonda bir bile değildir. Biz hep çevremizdekileri yargılarız; o neden böyle ben değilim, onun var benim neden yok, o gidebiliyor da ben neden gidemiyorum. Bu soruları çoğaltmak mümkündür. Şu an yüz ifadelerinizde ben bunların hiç birini yapmam diye bir ifade görüyor gibiyim. Kendimize dürüst olursak hepimiz zaman zaman bunları yapıyoruz.

Şu an bulunduğumuz nokta ile gelmek istediğimiz nokta arasında çok büyük farklar yoktur. Fark sadece bizim içimizde büyüttüğümüz olumsuz düşüncelerimizdir. Hayatımızda yapacağımız küçük değişikliklerle olmak istediğimiz noktaya ulaşmaya bir adım daha yaklaştığınızı hissedeceksiniz. Başarısızlık yoktur sadece öyle düşünen insanlar vardır. Başaranlar ile başaramayanlar arasında ki tek fark daha çok deneyimlemektir.

Hayatınızdaki farkındalığı yakalamak, kendinizdeki farklılıkları görmek için kendinize sadece ve sadece 45 dakika ayırarak kendinizdeki değişimi deneyimleyebilirsiniz.

”Değişim için hareket, hareket için iletişim”

Nail Turunç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir