L O A D I N G
blog banner

Bugün Neden Önemli?

Nail Turunç Bugün Neden Önemli? bugün neden önemli

Bugün Neden Önemli

Yaşamımızda o kadar yoğunuz ki, hiç bir şeye vaktimiz yok, sürekli zaman sıkıntısı çekiyor, bir yerlere yetişmeye çalışıyor ancak ne yazık ki hep geç kalıyoruz. Bazen öyle günler oluyor ki yemek yemeyi, su içmeyi bile unutur hale geliyoruz. Zaman karmaşası içerisinde yaşadığımız bu durumda bugün neden önemli dersiniz? 

Aslında bunların hepsi bizim uydurduğumuz kocaman bahanelerden derlenmiş kısacık hayat hikayemiz. Bugün neden önemli sorusunu ele alırsak eğer. Şöyle bir değerlendirme yapalım. Dünya düzenine baktığımızda herkes eşit. Yani herkesin 24 saati var ve eğer ekvatorda yaşamıyorsanız gece gündüz kavramımız bile standart. Teknolojinin o kadar esiri olmuşuz ki, uyku saatimizi bile onun kölesi haline getirmiş ve geç saatlere kadar onunla zaman geçirir hale gelmişiz. Sonra da sabah kalkıp işe gitme vakti geldiğinde öfleyip püfleyerek ama daha çok uykum var modunda yataktan sürünerek kalkıyor ve yolda uyuklayarak iş yerine ulaşıyoruz. Ve çoğu zamanda bugün yapmamız gereken işi yarına bırakıyoruz. 

Hayatımız böyle sürerken iş stresi, maddi sıkıntılar, insanlarla yaşanan problemler ve aile içi yaşanan tartışmalardan dolayı yeter artık denecek noktaya gelip şöyle bir kendimize bakma fırsatını sonun da yakalıyoruz. Aaa! Birde bakmışız ki yaş ilerlemiş, beden yorgun düşmüş ve yaşanacak o kadar şey varken hiçbirini yaşayamamışız. Çünkü farkında değildik, çünkü hiç zamanımız yoktu, çünkü çok yoğunduk. Eeee! şimdi ne olacak? Gelecekte bizi nasıl bir yaşam bekliyor? Bundan sonra nasıl bir yol izleyecek ve nasıl bir yaşam tarzı seçeceğiz. Bununla ilgili plan yapmalı ve doğru adım atarak geleceğimizi organize etmeliyiz. İyisi mi iş işten geçmeden bugün neden önemli senin için bir sor kendine, ne hayalin varsa bugün yap. Belki yarın gelmeyecek.

Bak gördün mü? Dün geride kaldı. Yarın ise daha plan aşamasında, sen iyisi mi bugüne bak ve anın tadını çıkar. Şimdi anladın mı bugün neden önemli?

Bugün Neden Önemli diye sorarken en doğru şeyleri yapmaya başla. 

  • Mesela hiç gülmediğin kadar gül
  • Hiç koşmadığın kadar koş
  • Hiç sevmediğin kadar sev
  • Hiç kimseyle sohbet etmediğin kadar sohbet et
  • Hiç davranmadığın gibi davran
  • Bugüne kadar olmadığın kadar cesur ol
  • Bugüne kadar gitmediğin yerlere git

Yani kısacası hiç olmadığın sen ol ve hayatı dolu dolu bugünün kıymetini bilerek yaşa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 May, 2019

Aşkın iki Yüzü

9 May, 2019

Sevgi